Wynagrodzenie

Wynagrodzenie za świadczone usługi zawsze ustalane jest indywidualnie z Klientem przy uwzględnieniu stopnia skomplikowania sprawy oraz przewidywanego nakładu pracy jak również terminu realizacji. Kancelaria zawiera z każdym Klientem odpowiednią umowę, w której określane jest wynagrodzenie.

Wynagrodzenie ryczałtowe – to najczęściej stosowana forma rozliczeń i najbardziej korzystna dla przedsiębiorców, umożliwająca stałą i kompleksową obsługę prawną. Stawka miesięczna jest ustalana i określana indywidualnie z każdym Klientem w umie, w której z góry określany jest zakres czynności, które obejmuje wynagrodzenie wyczałtowe. Wynagrodzenie ryczałtowe nie obejmuje kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych.

Wynagrodzenie za prowadzenie sprawy sądowej – wynagrodzenie wynosi nie mniej niż koszty zastępstwa procesowego określone w rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015r. w sprawie opłat z czynności radców prawnych (Dz. U. 2015.1804).
Nadto dodatkowe wynagrodzenie za sukces – tzw. premia za sukces ustalana jest indywidualnie z Klientem w umowie i obejmuje wynagrodzenie określone kwotowo lub procentowo w przypadku wygranej sprawy.

Wynagrodzenie według stawki godzinowej – stawka ustalana indywidualnie z Klientem z uwzględnieniem stopnia skomplikowania sprawy.

Porada prawna – stawka ustalana jest przy uwzględnieniu stopnia skomplikowania sprawy. W sytuacji zlecenia przez Klineta prowadzenia sprawy przed sądem koszt porady prawnej wliczany jest w wynagrodzenie za prowadzenie sprawy sądowej.